Beiratkozás 2021/2022.

Beiratkozás a 2021/2022. tanévi 1. osztályokba

Tisztelt Szülők, Törvényes Képviselők!

A 2021/2022. tanévi 1. osztályokba történő beiratkozás a kihirdetett vészhelyzetre való tekintettel online úton történik, kivételesen indokolt esetben személyesen is lehetséges.
Az online beiratkozás időpontja: 2021. április 10-16.

A személyes beiratkozás – telefonos egyeztetést követően – 2021. április 15-16-án lehetséges.

AZ ONLINE BEIRATKOZÁS MÓDJA

Az online beiratkozás a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési  felületén keresztül történik, amelyet a https://eugyintezes.e-kreta.hu kezdőlapon érhetnek majd el („Beiratkozás” menüpont alatt „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” modul).

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumokra van szükség:
– Születési anyakönyvi kivonat
– A gyermek személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány (ha van)
– A gyermek nevére kiállított TAJ kártya
– A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
– Nyilatkozat az életvitelszerű ott lakásról
Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan
Szándéknyilatkozat etika vagy hittan oktatásáról
– Szakértői vélemény (ha van)

Online jelentkezés esetén a felületre fel kell tölteni a dokumentumok másolatát, az életvitelszerű ott lakásra, a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására, valamint az etika vagy hittan oktatására vonatkozó nyilatkozatokat. A fenti dokumentumokat a levél mellékleteként csatoltuk.

Online beiratkozás esetén az eredeti iratok bemutatására a 2021/2022. tanév első napján kerül sor.

A SZEMÉLYES BEIRATKOZÁS MÓDJA

Amennyiben az elektronikus úton történő beiratkozás az Önök számára nem megoldható, a köznevelési intézmények indokolt esetben lehetőséget biztosítanak a személyes ügyintézésre is. Ez esetben hozzák magukkal az alább felsorolt dokumentumokat:

– Születési anyakönyvi kivonat
– A gyermek személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány (ha van)
– A gyermek nevére kiállított TAJ kártya
– A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (kérjék el az óvodától)
– Nyilatkozat az életvitelszerű ott lakásról
Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan
Szándéknyilatkozat etika vagy hittan oktatásáról
– Szakértői vélemény (ha van)

A személyes ügyintézésre a járványügyi vészhelyzet miatt megkövetelt egészségügyi szabályok szigorú megtartása mellett csak előzetes időpont-egyeztetés alapján van lehetőség. Időpontot az alábbi telefonszámon (+36-30-513-4020) vagy e-mailen (titkarsag@koraiskola.hu) tudnak kérni.

Részletes tájékoztatásért forduljanak hozzánk bizalommal a fent megadott elérhetőségeken!

2021. április 08.